używane maszyny poligraficzne
  • Komentarze off

  • admin

  • 3 listopada 2022

Włoska firma Solema obchodzi w tym roku 40 lat. To marka, która od początku swojej działalności dynamicznie się rozwija. Najważniejsze jest jednak to, że oferuje ona urządzenia wysokiej klasy, z których często korzystają przedstawiciele branży poligraficznej i produkcyjnej. Obecnie jesteśmy jedynymi dystrybutorami maszyn tej firmy w Polsce, a niedawno mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu z okazji jej urodzin, wraz z założycielami marki oraz jej reprezentantami z całego świata.

Urodziny marki Solema

W dniach 20-23 września spotkaliśmy się w Bergamo z założycielami oraz przedstawicielami marki Solema, aby świętować 40-lecie jej istnienia. Była to pierwsza okazja do osobistego spotkania w tak szerokim gronie od czasów pandemii. Na początku odwiedziliśmy razem urokliwą, włoską winiarnię, w której wysłuchaliśmy interesujących prezentacji oraz wykładów przeznaczonych dla naszej branży. Przy okazji poznaliśmy wyrafinowany smak lokalnych win.

Z okazji urodzin właściciele marki Solema postanowili nam oraz samym klientom zaprezentować nowoczesne urządzenia w swojej fabryce. Przypomnijmy, że Solema to producent systemów do automatyzacji procesu produkcji i pakowania książek, broszur itp. W swojej ofercie posiada ona urządzenia takie jak paletyzatory i depaletyzatory, a także maszyny do wycinania i składania kratownic. Mieliśmy okazję bezpośrednio w drukarniach obejrzeć zróżnicowane systemy przeznaczone do paletyzowania i automatyzacji, wykorzystywane w branży poligraficznej i opakowaniowej. Nie zabrakło także nowości! Marka zaprezentowała nam np. zaawansowane technologicznie roboty przeznaczone do układania gotowych stosów książek – zarówno w oprawie miękkiej, jak i twardej.

Maszyny Solema w Emergraf

Jako Emergraf zajmujemy się sprzedażą maszyn Solema w Polsce. Jednym z takich urządzeń jest automatyczny paletyzator do książek Pluton. Z powodzeniem można go wykorzystać np. do paletyzowania pudeł z czasopismami czy książkami. Jest to urządzenie szybkie i niezwykle precyzyjne. Chcesz dowiedzieć się więcej? A może potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami!