20200428 124408 resized 1
  • Komentarze off

  • admin

  • 10 października 2022

Jeśli prowadzisz dużą drukarnię lub zakład poligraficzny, powinieneś zadbać o regularną konserwację maszyn. Dlaczego? Powodów jest wiele. Chodzi przede wszystkim o to, aby urządzenia zawsze były sprawne. Jeśli tak nie będzie, możesz stracić wiele zleceń, jak również i samych klientów. Sprawdź, dlaczego jeszcze nie należy konserwacji nie ignorować!

Ciągłość produkcji

Czasem wystarczy, że jeden element nie działa, aby doprowadzić do przestojów w firmie – częściowych lub całkowitych. Zazwyczaj problem ten dotyczy części ruchomych, a więc np. łożysk czy panewek. Warto jednak pamiętać, że na rynku działają przedsiębiorstwa, które podczas naprawy oferują klientom kompresory zastępcze – jest to najlepsze rozwiązanie do tego, aby przeciwdziałać omawianemu problemowi. Jest to o tyle istotne, że koszty konserwacji czy naprawy są niższe od kosztów przestojów wywołanych awarią. Ważne jest również to, że dzięki konserwacji można wykryć ewentualne usterki i odpowiednio je naprawić, bez konieczności organizowania przerwy w pracy.

Możliwość pozyskania nowych klientów

Dobrze działające maszyny to najistotniejszy element, który przyciąga klientów do każdej firmy poligraficznej. Dlatego, jeśli są one maksymalnie sprawne, więcej osób może zdecydować się na współpracę z Tobą. Co więcej, jeśli będą one zadowolone, z przyjemnością wrócą do Ciebie z kolejnymi zleceniami. Ważne też, że opinie o firmach poligraficznych przenoszone są często pocztą pantoflową, a jeden klient poleca dane przedsiębiorstwo innemu. Oczywiście zaplecze maszynowe powinno być wówczas sprawne – inaczej na nic ta rekomendacja się nie zda.

Dobry wizerunek przedsiębiorstwa

Każde przedsiębiorstwo powinno nieustannie dbać o swój wizerunek. W ogromnej mierze wpływa na ten aspekt jakość wyrobów oferowanych klientom – można ją ocenić, nie mając nawet specjalistycznej wiedzy. Dlatego, jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja firma dobrze się prezentowała, musisz dbać o zaplecze techniczne – jeśli nie będzie ono systematycznie konserwowane, a wyroby poligraficzne będą pozostawiały wiele do życzenia, wizerunek przedsiębiorstwa bardzo na tym ucierpi.

Dostosowanie firmy do zmieniających się potrzeb

Aby zoptymalizować procesy produkcyjne, konieczne jest czasem unowocześnienie maszyn. Tym również zajmują się firmy serwisujące. Wystarczy, że się z nimi skontaktujesz i wyjaśnisz dokładnie, czego potrzebujesz. Pamiętaj, że konkurencja nie śpi i zawsze może Cię wyprzedzić, zwłaszcza wtedy, gdy będziesz w tyle. Nowoczesne technologie sukcesywnie się rozwijają, oferując nowe rozwiązania i sprawiając, że wykonywanie określonych zadań trwa znacznie krócej. Jeśli unowocześnisz swoje maszyny poligraficzne, poczynione w tym celu nakłady inwestycyjne szybko się zwrócą.

Zachowanie gwarancji

Często zdarza się, że w przypadku urządzeń poligraficznych, aby zachować gwarancję, należy regularnie serwisować urządzenie. Warto o tym pamiętać, ponieważ w przeciwnym wypadku Twoja firma może być zmuszona do samodzielnego opłacenia napraw.

Maszyny poligraficzne w Emergraf

Zależy Ci na sprawnych maszynach poligraficznych? Szukasz nowych lub używanych urządzeń do drukarni? W Emergraf znajdziesz szeroką gamę sprzętów do swojego zakładu: maszyny lakierujące, laminatory, paletyzatory, maszyny do składania i wycinania, boxmakery, maszyny offsetowe… Dzięki nam rozwiniesz swoją firmę i zaoferujesz klientom wysoką jakość. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!