boxmakery
  • Komentarze off

  • admin

  • 21 listopada 2022

Jako Emergraf staramy się uczestniczyć we wszystkich najważniejszych wydarzeniach branżowych – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej spełniać Twoje oczekiwania i uzupełniać naszą ofertę o kolejne urządzenia. Aby było to możliwe, wybraliśmy się pod koniec września na Międzynarodowe Targi Opakowań FachPack w Norymberdze. Było warto!

Targi Fachpack – czym są? Dlaczego warto je odwiedzić?

Targi Fachpack, które odbywały się w tym roku w dniach 27-29.09, to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych wśród producentów opakowań oraz firm, które na co dzień je wykorzystują. Każdego roku odwiedza je ponad 40 000 osób z prawie 90 państw świata. Wystawcy prezentują na nich wysokiej klasy produkty: surowce i materiały do pakowania, urządzenia do znakowania i etykietowania, a także innowacyjne rozwiązania technologiczne dla całej branży.

Co nas zainteresowało na prestiżowych targach FachPack?

Wśród kilku producentów tego typu maszyn na wystawie wyróżniały się szczególnie te marki Solarco,, które znajdują się od pewnego czasu w naszym asortymencie. Tutaj warto dodać, że są to najbardziej uniwersalne boxmakery na rynku. Z powodzeniem obrabiają one tekturę różnego typu, począwszy od mikrofali, poprzez falę podwójną i potrójną aż po tekturę siedmiowarstwową o gramaturze 1400 g/m2!

Jedna z największych maszyn , a w zasadzie linii produkcyjnych, którą oferujemy naszym klientom, została zaprezentowana na Targach FachPack, jest Solarco Boxmatic 25 DDC-DD.Wyposażona jest ona w automatyczny podajnik, pobierający arkusze bezpośrednio z palety. Co więcej, umożliwia ona również automatyczne wykładanie pudeł oraz składowanie odpadów. Nie wymaga ona korzystania z pomocy drugiego operatora, a to z kolei oznacza oszczędność oraz możliwość wykorzystania potencjału pracownika w inny, bardziej kreatywny sposób.

Co więcej, uczestnicy targów mieli również okazję zobaczyć inne urządzenie z serii Boxmatic M 23 DCFM-D, w wersji manualnej – ono również znajduje się w naszej ofercie. Podobnie jak i to pierwsze, wyposażone zostało ono w funkcję podawania, sterowania, nadruku (i to nadruku bardzo dobrej jakości) oraz samego szczelinowania (również o znakomitej jakości i precyzyjności). Obie maszyny już teraz cenione są wśród producentów opakowań kartonowych.

Podsumowanie

Targi FachPack były dla nas świetną okazją do zapoznania się z aktualnymi trendami, perspektywami oraz możliwościami związanymi z sektorem opakowań. Zaimponowały nam zróżnicowane technologie wykorzystywane m.in. do tworzenia pudeł. Jednocześnie jesteśmy zadowoleni, że na prestiżowych stanowiskach uwzględniono oferowane przez nas   – to najlepszy dowód na to, że proponujemy naszym klientom rozwiązania nowatorskie, które wyznaczają standardy w całej branży. Mamy nadzieję, że kolejne targi będą równie udane i że pojawi się na nich szeroka gama urządzeń z naszego asortymentu.

 

nas