ogolny listwa podajaca
  • Komentarze off

  • admin

  • 10 października 2022

Myślisz o otworzeniu drukarni, ale obawiasz się, że to zbyt duże ryzyko? Cóż, podjęcie decyzji o uruchomieniu biznesu z pewnością nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli wymaga sporego kapitału na starcie. Aby Ci to ułatwić, wyjaśniamy wszelkie wątpliwości dotyczące potencjalnych zarobków oraz przygotowań do otworzenia własnego zakładu.

Ile zarabia właściciel drukarni?

Ile można zarobić na własnej drukarni? Dużo tu zależy od tego, jak bardzo ją wypromujesz oraz w jakiej lokalizacji będzie się ona znajdowała. Twoje miesięczny przychody będą zależały również od tego, jakie usługi klientom zaoferujesz. Jeżeli poprzestaniesz na samym kserze oraz drukowaniu plac dyplomowych, a obsługiwany przez Ciebie punkt będzie się znajdował blisko uczelni, możesz liczyć na kilka tysięcy złotych zarobku miesięcznie. Jeżeli jednak będą przychodzili do Ciebie klienci, aby wydrukować ulotki, wizytówki, plakaty, książki itd., a dodatkowo zaoferujesz im usługi projektowania, Twoje zarobki będą znacznie wyższe.

Ile zarabia z kolei dobrze prowadzona i odpowiednio rozreklamowana drukarnia? Jak się okazuje, pozwala ona osiągnąć zyski na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście nie ma co liczyć na takie przychody od razu. Nawet jeśli zainwestujesz na wstępie ogromną sumę pieniędzy, utrwali się ona w świadomości klientów dopiero po pewnym czasie. Aby wyjść naprzeciw klientom, warto też otworzyć stronę internetową, na której będą mieć oni możliwość składania zamówień. Jeszcze lepiej, jeśli zadbasz o to, by mogli oni korzystać z płatności online.

O co trzeba zadbać, otwierając drukarnię?

Zanim otworzysz drukarnię, musisz przemyśleć, jaki usługi poligraficzne zamierzasz świadczyć. Możesz zdecydować się na jedną specjalizację lub wręcz przeciwnie – wykonywać bardzo szeroki zakres usług poligraficznych. W pierwszym przypadku możesz przykładowo skupiać się jedynie na drukach wielkoformatowych, a więc np. plakatach, billboardach czy też bannerach. Jeśli chcesz, możesz zając się też np. drukowaniem i oprawianiem książek.

Warto pamiętać, że otwieranie własnej drukarni wiąże się na początku ze sporymi inwestycjami. Nierzadko są to kwesty rządu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Warto pamiętać, że kupowane przez Ciebie sprzęty mają w założeniu posłużyć Ci wiele lat, dlatego nie należy oszczędzać na ich jakości. Pamiętaj też, że dopiero z czasem koszty zaczną Ci się zwracać. Przy zakupie urządzeń warto też pomyśleć, ile osób zamierzasz zatrudnić.

Jak już wspomnieliśmy, bardzo ważna jest też lokalizacja drukarni. Jeśli Twoja działalność będzie dość rozbudowana, będziesz musiał znaleźć odpowiednio dużą halę produkcyjną, aby zmieściły się w niej wszystkie maszyny. Warto też odpowiednio zbadać rynek, sprawdzić, jakie firmy działają w okolicy i jakie usługi oferują. Należy zaznaczyć, że niektóre, odpowiednio prowadzone drukarnie mają klientów z całej Polski.

Wybierz maszyny do drukarni w Emergraf

Planujesz założyć własną drukarnię i szukasz profesjonalnego sprzętu? W Emergraf oferujemy: maszyny offsetowe, laminatory, lakierówki, maszyny do zadruku krawędzi książek, urządzenia do zadruku wybiórczego, maszyny do składania i wycinania, krajarki i trójnoże, maszyny do oprawy kalendarzy, zbieraczki i linie do broszur, sztance i złociarki czy nawet automatyczne linie do produkcji książek. Co więcej, znajdziesz u nas zarówno urządzenia nowe, jak i używane. Poznaj naszą ofertę i zacznij urządzać park maszynowy już dziś!