• Komentarze off

  • Emergraf

  • 20 października 2023

Drukarnia ABEDIK swoją pierwszą foliarkę Delta prod. KOMFI zakupiła w roku 2004.

Maszyna ta sprostała wysokim  wymogom jakościowym i ilościowym, sprawdziła się w procesie foliowania i laminowania m.in. okładek. Wraz z rozwojem drukarni i wzrostem produkcji pojawiła się potrzeba zakupu kolejnego laminatora.

Drukarnia ABEDIK w roku 2013 zakupiła kolejną foliarkę firmy KOMFI również model DELTA.

Laminatory Delta firmy KOMFI to najczęściej wybierany przez polskich klientów model maszyny do laminowania w formacie B2. W opinii klientów są to maszyny niezawodne, stabilne w produkcji, charakteryzujące się wysoką wydajnością i precyzją w warunkach produkcyjnych zgodną z parametrami podanymi przez Producenta.

Drukarnia Abedik specjalizuje się w produkcji książek, w związku z tym większość prac do laminowania to okładki książek, a zatem format max arkusza do laminowania B2 przez wiele lat był dla tej drukarni wystarczający. Przez prawie 20 lat foliarki DELTA zaspokajały potrzeby produkcyjne tej drukarni.

W tym roku najnowszy model laminatora w formacie B1 Sagitta 76 zastąpił wysłużony stary 20 letni model Delty. Nowa foliarka z gorącym nożem pozwala na laminowanie i separowanie arkuszy  również folią typu PET, metalizowaną  itp.  Ponadto ten system separacji zapewnia nam równy stos arkuszy bez charakterystycznego podniesienia jednego rogu w stosie. Na koniec dodam, że w Abediku oprócz laminatorów KOMFI pracuje jeszcze   lakierówka KOMFI model Fullmatic 76 zapewniając pełne krycie arkusza

Zapraszamy Państwa do przeczytania o tej instalacji na stronie Poligrafiki:

Poznańska drukarnia ABEDIK postawiła po raz kolejny na foliarki Komfi